Nový zákon o stavebných výrobkoch

Autor:  | 11.06.2013 | Počet zobrazení: 2 012 | Komentáre: 2

Dňa 6.6.2013 bol v zbierke zákonov zverejnený nový zákon č.133/2013 Z.z. o stavebných výrobkoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudne účinnosť od 1.7.2013. Týmto zákonom sa implementuje Nariadenie (EP) a Rady EÚ č.305/2011 o stavebných výrobkoch. Tento zákon okrem iného upravuje podmienky uvádzania stavebných výrobkov na trh v Slovenskej republike (domáci trh) a ich sprístupňovania na domácom trhu. V blízkej budúcnosti sa očakáva aj vydanie nového vykonávacieho predpisu k tomuto zákonu, ktorý nahradí vyhlášku MVRR SR č. 558/2009 Z.z.
Uvedený právny predpis si môžete stiahnuť na www.zbierka.sk alebo na stránke www.appo.sk v časti „Dokumenty“

Reakcie k článku

  1. Autor: lubossemancik dňa

    Neviem ci to niekomu pride drze, alebo hlupe ale mna ako specialistu PO velmi zakon o stavebnych vyrobkoch ani nezaujima.

    Toto zaujimat predajcu stavebnych materialov toho co to uvadza na trh, stavebnika, a stavebne urady a OrHazz pri kolaudacii. Tych by to malo zaujimat z coho NAOZAJ je postavena ta stavba a ake ma NAOZAJ poziarnotechnicke vlastnosti.

  2. Autor: Administrátor appo.sk dňa

    V súvislosti s novelou zákona o stavebných výrobkoch (CPR) dávame do pozornosti dokument spracovaný organizáciou EUROALARM venovaný aplikácii CPR na požiarnotechnické zariadenia ( EPS, SHZ…).
    Dokument si môžete stiahnuť na stránke APPO SR v časti DOKUMENTY/Stavebné výrobky

Pridať komentár