Požiar budovy PKO je dielom trpezlivosti

Autor:  | 19.08.2013 | Počet zobrazení: 1 187 | Komentáre: 2

Búranie “súkromnej” kultúrnej pamiatky PKO zastavil protest Bratislavčanov napriek súhlasu na búranie od bývalého primátora Bratislavy, ale prišiel dobrý sluha “požiar” a potichu dokonal dielo asanácie objektu a už nikto nebude protestovať proti jeho odstráneniu. Keď geológia je náuka o tlaku a čase, tak potom čas a požiar je základom náuky o trpezlivosti. Preto ak budeme trpezlivý a z pohľadu požiarnej ochrany nebudeme zbytočne zasahovať do chodu dejín, tak sa spokojne dočkáme požiaru všetkých kultúrnych pamiatok na Slovensku počínajúc Krásnou hôrkou a končiac možno budovou parlamentu.

Foto a video

Reakcie k článku

 1. Autor: Martin dňa

  … začal by som asi tým parlamentom…

  Je síce pekné, že máme jedny z najprísnejších predpisov v oblasti požiarnej ochrany v európe, ale voči určitým záujmovým skupinám je celá naša legislatíva úplne bezzubá. Tým nechcem povedať aby sa pritvrdilo na strane pokút, ale aby sa vytvorila legislatíva s rozumom a logickými postupmy ako pri návrhu tak pri následných kontrolách. Ako príklad dávam čoraz častejšiu výstavbu obytných budov s horľavým KC (nosné prvky sú drevené) v okolitých štátoch s požiarnou výškou cez 20 metrov a s až desiatimi podlažiami.

  • Autor: Administrátor appo.sk dňa

   …aj ja najradšej čítam knihu od konca, lebo ryba smrdí od hlavy?…

   Už sa hádam dačo pohne aj v oblasti predpisov pre drevostavby a ich širšie uplatnenie na Slovensku, vďaka šikovným mladým odborníkom, ktorí zorganizovali pracovnú skupinu na tvorbu legislatívy rozumu a logických postupov ich návrhu z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti.
   Slovenská múdrosť hovorí:”Dreva máme doma ako dreva, ale hádam by sme nestavali z dreva, keď nám dá niekto “na drevo” za vývoz dreva. To by bolo nosenie lesa do dreva”

   F.G.

Pridať komentár