Kam kráčaš Slovensko?

Autor:  | 05.08.2014 | Počet zobrazení: 1 357 | Komentáre: 1

S úžasom sledujeme “nevídanú” reformu štátnej správy v oblasti technickej normalizácie pravdepodobne v jednej z najzaostalejších provincii Európskej Únie, s pôvodne romantickým názvom Slovenská republika. Hromadné prepúšťanie je z pohľadu zákona presne definované a v prípade, keď k tomu dochádza v súkromnom sektore ide o vážnu vec. V prípade štátnej správy je to však asi “normálka morálka”, keď z nej, v mnohých prípadoch musia odchádzať ľudia, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a znalosti v danej oblasti a renomovaných blbcov, čo o tom rozhodli ani nenapadne, načo vlastne taká technická normalizácia je. Asi si tento termín pomýlili s normalizáciou pomerov v ČSSR po roku 1968.
To, čo v posledných rokoch technickej normalizácii spôsoboval “Slovenský štát” svojim nepochopením a dokončila to reforma “ESO” sa dá prirovnať len k technickému a odbornému kanibalizmu, bez akéhokoľvek možného porovnania s niečím iným vo svete (snáď iba holokaust). Hanbím sa za tých, ktorí sa tu narodili a zničili mnohé z toho, čo bolo na tejto našej krajine dobré a čo nám mohli závidieť mnohé iné krajiny. Stádo baranov, politické kreatúry a morálny suterén sú jediné “odborné technické termíny”, ktoré ma napádajú v tejto slovenskej intelektuálnej pustatine.

Možno však, že svitá na lepšie časy nezamestnaným vysokoškolákom, ktorých už netrpezlivo Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR vyzýva inzerátom (pozrite v prílohe), aby prišli zachrániť umierajúcu technickú normalizáciu. Možno, že dúfajú, že im niekto z mladých vysvetlí, o čom technická normalizácia v civilizovanej krajine má byť a ako sa má robiť. Avšak pri úrovni vzdelávania na našich vysokých školách (tiež vďaka štátnemu aparátu) pochybujem, že niekto, okrem jazykových znalostí bude vedieť, ako sa dajú využiť v technickej normalizácii. Ide totiž o to, že im už dávno nemá kto povedať, že technické vzdelanie vyžaduje technické myslenie a technické myslenie vyžaduje aj technické zručnosti a tie už na Slovensku v krajine právnikov, advokátov, exekútorov, manažérov čohokoľvek, skrachovaných politikov a dlhodobo nezamestnaných bez pracovných návykov asi nikto nepotrebuje. Používať PC, mobily a tablety podobne ako WC, koks do žily či tabletky nie je technickým vzdelaním, ale „fyziologickou“ potrebou, ktorú ovládajú už aj malé deti. Neviem, prečo potom štát nehľadá záchranu u škôlkárov, tých nemusí platiť, stačí málo šatiť a prípadne zmlátiť (pokiaľ si neuplatnia nesporné práva dieťaťa).

Napriek mojej momentálnej osobnej frustrácii z pobytu v tomto Augiášovom chlieve, chcem Všetkým pracovníkom z oblasti technickej normalizácie s osudom nútených emigrantov, v mene APPO SR úprimne zaželať lepšiu budúcnosť, akú prežívajú v súčasnosti a poďakovať im za dlhoročnú prácu a spoluprácu v oblasti technickej normalizácie.

Inzerát – ÚNMS SR

Fero Gilian

Reakcie k článku

  1. Autor: Majka.Spo dňa

    Aký milý stĺpček tam majú…. škoda že končím až budúci rok nechala by som sa možno nelákať (len dúfam, že nechcú prax ako väčšina od čerstvých absolventov)

Pridať komentár